Dąbrowa i Sucha Koszalińska na nartach

12 lutego 2018 roku odbyła się międzyszkolna wycieczka uczniów klas gimnazjalnych z Dąbrowy oraz szkoły podstawowej w Suchej Koszalińskiej (pod opieką S. Wrońskiego i W. Zimnowłockiego) do Trzepowa w woj. pomorskim. Jej celem była nauka jazdy na nartach oraz zabawy na śniegu.

Na miejscu zastaliśmy piękną pogodę: mroźno, ale słonecznie oraz dobrze naśnieżny stok znakomicie przygotowany do szosowania.  Było dużo śmiechu i  pozytywnych emocji. Rozgrzani przystąpiliśmy do nauki jazdy na nartach. Dostosowana rozgrzewka do wyczynu pod czujnym okiem dwóch instruktorów narciarskich szybko pozwoliła opanować podstawy techniki jazdy na nartach. Wystarczyły trzy, cztery godziny by wszyscy jeździli.  Oczywiście, nie obyło się bez mniejszych lub większych upadków, jednak nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie, zachęcało do kolejnych prób. Czas na stoku upływał szybko i zanim się obejrzeliśmy nastał zmierzch.  Naszą zabawę zakończyliśmy  zjazdami na „oponach” w specjalnych  rynnach. Zmęczeni i głodni chętnie zjedliśmy upieczoną na ognisku kiełbaskę i ogrzaliśmy się gorącą herbatą. Była to także okazja by pochwalić się prędkością  zjazdów czy  policytować ilością upadków. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem z nadzieją, że w przyszłym roku również uda nam się na taką wycieczkę pojechać.