Rok szkolny 2015/2016

Powiększ obraz:

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego, poprzedzona mszą świętą w tutejszym kościele. Dzień ten był szczególnie uroczysty dla uczniów klasy I naszej szkoły. Bowiem właśnie dzisiaj nastąpiło również pasowanie ich na uczniów. Na uroczystym apelu pani dyrektor Alicja Dunowska-Jakóbczak powitała serdecznie wszystkich uczniów, przybyłych rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości .

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
Powiększ obraz:

Head? Knees? - my już wiemy, co to znaczy.

Za nami kolejna lekcja z elementami języka angielskiego. Dziś nauczyliśmy się słów o częściach ciała. Potrafimy o nich mówić i wiemy, jak je pokazać. Uczymy się nazywać części ciała zarówno w języku polskim, jak również w angielskim.

 

Tekst: Justyna Tańska

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Head? Knees? - my już wiemy, co to znaczy.
Powiększ obraz:

Narodowe Czytanie w klasie I

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa. W tym roku 5 września  czytanym dziełem była ,, Lalka''Bolesława Prusa.  W klasie I 7 września odbyło się Plastusiowe Czytanie, czyli ,, Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, bo to odpowiednia lektura dla pierwszaków. Tym sposobem klasa I przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania.


Tekst: Barbara Szczerkowska

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie w klasie I
Powiększ obraz:

Projekt Aqua Edukacja już ruszył!

W dniu 9 września pojechaliśmy do Parku Wodnego w Koszalinie. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy: W momencie, kiedy jeden zespół rozwijał swoje umiejętności , drugi mógł korzystać z atrakcji parku wodnego. Do naszej dyspozycji były: sauna, kolorowe zjeżdżalnie, trampoliny, fontanny, a także jaccuzzi. Bawiliśmy się świetnie!

Teskt i foto: Justyna Tańska

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Projekt Aqua Edukacja już ruszył!
Powiększ obraz:

Najmłodszy w Polsce asystent ratownika wodnego

11 letni Piotr Nowak to najmłodszy w Polsce asystent ratownika wodnego. W trakcie tegorocznego sezonu letniego chłopiec pomagał w zachowaniu bezpieczeństwa na kąpielisku w Łazach. Jego postawa zasługuje na szczególne wyrazy uznania i powinna być brana za przykład społecznej aktywności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu oraz turystów. W dniu 14 września 2015 r. o godz. 11.30 w szkole podstawowej w Suchej Koszalińskiej Pani Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego spotka się z Piotrem Nowakiem i przekaże mu okolicznościowy upominek.

Czytaj więcej o: Najmłodszy w Polsce asystent ratownika wodnego