Rok szkolny 2013/2014

Powiększ obraz:

Odpoczynek wśród górali i tatrzańskiej przyrody – nasi uczniowie na zielonej szkole.

W połowie sierpnia uczniowie klas IV – VI wybrali się wraz z opiekunami do położonego w Tatrach Gliczarowa Górnego.Ta mała miejscowość, położona10 kilometrów od Zakopanego, pozwoliła uczniom poznać niezwykłość górskiej przyrody oraz wyjątkowość góralskiej kultury ludowej. W czasie dwutygodniowego pobytu organizowaliśmy liczne piesze wycieczki. Jedliśmy oscypki i inne góralskie przysmaki. Zwiedziliśmy Zakopane. 

ZOBACZ  ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Odpoczynek wśród górali i tatrzańskiej przyrody – nasi uczniowie na zielonej szkole.
Powiększ obraz:

Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło…

Powrót do starych murów szkolnych. Spotkania z wychowawcami. Nowi nauczyciele. Rozmowy z przyjaciółmi po miesiącach rozłąki – to wszystko przyniósł nam początek roku szkolnego.Drugiego września o godzinie ósmej rano odbyła się Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Henryka Romanika. Godzinę później zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie wraz z rodzicami zostali uroczyście powitani przez Panią Dyrektor Alicję Dunowską – Jakóbczak oraz nauczycieli. 


ZOBACZ  ZDJĘCIA

Czytaj więcej o: Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło…
Powiększ obraz:

Kapsuła czasu.

W związku z akcją ,,Kapsuła czasu’’ uczniowie naszej szkoły przygotowali listy oraz zdjęcia, które zostały przekazane do Burmistrza Miasta i Gminy Sianów. Przesyłka zostanie zamurowana pod schodami Ratusza i otwarta równo za 100 lat. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przyszłe pokolenia zobaczą jak żyliśmy, a listy uczniów będą cennym źródłem historycznym.

ZOBACZ  ZDJĘCIA

Czytaj więcej o: Kapsuła czasu.
Powiększ obraz:

Koty za płoty.

Minął czas wakacji i swobodnych zabaw. Klasa III postanowiła wyrzucić pierwsze koty za płoty. Na ogromnym papierowym płocie namalowała ulubione zabawy, które musi zostawić na jakiś czas. A teraz zabiera się do ostrej nauki.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Koty za płoty.
Powiększ obraz:

Sucha już zwycięża!

Zjednoczeni piłkarze z Suchej Koszalińskiej i Dąbrowy 19 września wystąpili w Turnieju eliminacyjnym o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej  na Orliku w Sianowie.  Drużyna pod wodzą Sebastiana Wrońskiego zdominowała zawody i przeszła do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się także w Sianowie 24.09. 2013r., o godz.13.00. Zwycięzcy półfinałów wystąpią w ścisłym finale wojewódzkim w Złocieńcu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA


Czytaj więcej o: Sucha już zwycięża!